HOLA Grupa Projektowa z nową siedzibą na warszawskim Żoliborzu

Kilkanaście lat temu w Warszawie powstała pracownia projektowania wnętrz HOLA Design a w ślad za nią biuro architektury EXTERIO. W ten sposób powołano do życia HOLA Grupę Projektową, tworzącą kompleksowe realizacje w każdej skali. Od niedawna powstają one pod nowym dachem – w biurze na warszawskim Żoliborzu. Za koncepcję i zastosowane w nim rozwiązania odpowiada zespół HOLA Design.

Nowe biuro HOLA Grupa Projektowa jest komfortowym miejscem pracy dla rozwijającego się zespołu pracowni. Przekraczając próg pachnącej świeżością przestrzeni, stajemy się świadkami wspólnej pracy licznych architektów, projektantów, designerów i koordynatorów inwestycji. Widzimy, z jaką uwagą przygotowane zostały także miejsca do spotkań z klientami. W sali konferencyjnej inwestorzy dyskutują z architektem o bryle swojego nowego domu. We wzorcowni inni klienci dobierają materiały wykończeniowe do wymarzonego salonu. Jednym słowem: praca wre!

„Podobnie jak w przypadku pracy z naszymi klientami, kluczowe było precyzyjne zrozumienie i określenie potrzeb użytkowników naszego biura. Zdecydowaliśmy się na podział przestrzeni na kilka stref. Najważniejsze z nich to strefa pracy dla zespołu (działu projektowego, działu realizacji, menedżerów i Zarządu), strefa relaksu, strefa ekspozycyjna z dużymi szafami i stołem (nazywana Wzorcownią) oraz sale spotkań wyposażone w multimedia. Całość można traktować również jako showroom różnych wnętrzarskich rozwiązań. Podczas pobytu u nas klienci lubią testować sprawdzone przez nas warianty nagłośnienia, rozwiązania z zakresu smart home, niestandardowe drzwi, efektowe garderoby czy nietypowo użyte materiały. Chcą zobaczyć proponowane przez nas rodzaje wykończeń detali, upewniając się co do słuszności poszczególnych decyzji. Teraz dajemy im dużo możliwości w tym zakresie” – mówi Monika Bronikowska, współzałożycielka i współwłaścicielka Grupy Projektowej HOLA.

W nowym biurze Grupy Projektowej HOLA pojawiają się nowoczesne szklane ściany czy modne dekoracyjne oświetlenie. Dominuje jednak ponadczasowa kolorystyka, charakterystyczna dla projektów HOLA Design, czyli biele i szarości, matowe lakiery, ciepłe odcienie naturalnego drewna, czarne detale. Przestrzeń dopełniają eleganckie elementy wyposażenia w odcieniu szmaragdowej zieleni, skórzane okładziny ścienne, miękkie tkaniny dekoracyjne oraz dzieła sztuki.

Pracownia Hola Design – działająca na rynku krajowym i zagranicznym, będąca członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych – jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, m.in. Red Dot Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition, a także Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie The International Design & Architecture Award pracownia Hola Design w poprzednich edycjach jako jedyna polska pracownia była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu. Więcej: https://hola-design.pl

Powrót