Serwisy internetowe o najnowszej realizacji HOLA Design

Ten warszawski apartament powstał w jako połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań. Zadanie zespołu HOLA Design polegało na wygodnym zaaranżowaniu całości i ocaleniu choć części wcześniejszego wyposażenia zgodnie z filozofią „less waste”. W efekcie współpracy projektantów i klientów powstało wnętrze funkcjonalne a przy tym dystyngowane.

To przykład przestrzeni zaprojektowanej dla osób doskonale znających swoje potrzeby. Apartament zlokalizowany w Warszawie ma ok. 250 m2 powierzchni a jego zdjęcia są dostępne tutaj: https://hola-design.pl/realizacje/elegancja-udomowiona/. Wyzwanie przy aranżacji tego wnętrza polegało na wspólnym zagospodarowaniu dwóch osobnych wcześniej lokali mieszkaniowych. Co więcej, część elementów wyposażenia miała pozostać w nowym wnętrzu do dalszego użytku zgodnie z filozofią „less waste”. Właścicielom tego apartamentu – aktywnej zawodowo młodej parze – bliska jest bowiem troska o środowisko naturalne. W tym duchu chcieli spełnić swoje marzenie o nowym, komfortowym miejscu do życia. Pragnęli, by było ono nowoczesne i eleganckie, pasujące do ich statusu i stylu życia. Wiedzieli, że nie podobają im się ani wnętrza przeładowane dekoracjami, ani zbyt sterylne. Zdecydowali się na projekt dystyngowany a jednocześnie dość powściągliwy. Jego stworzenie a następnie realizację w opcji „pod klucz” powierzyli pracowni HOLA Design.  

Rozkład apartamentu finalnie obejmuje dużą strefę dzienną z kuchnią, jadalnią, salonem i biblioteką; toaletę; strefę prywatną z sypialnią, garderobą i łazienką, a także gabinet, pokój gościnny, łazienkę gościnną i pralnią. Wśród potrzeb funkcjonalnych inwestorów, które musieli zaadresować projektanci, była zwłaszcza praktyczna garderoba z wejściem wprost z sypialni oraz pojemne szafy biblioteczne, które znalazły się w salonie i w gabinecie. Meble do tych pomieszczeń, podobnie jak zdecydowana większość wszystkich, które znalazły się w tym wnętrzu, została zaprojektowana specjalnie na jego potrzeby i wykonana na wymiar. Według projektu HOLA Design powstały m.in.  konsole w holu z blatem z konglomeratu, komoda w salonie, portal kominkowy i szafki nocne w sypialni czy biurko ze szklanym blatem do gabinetu.

Klasyczny sznyt apartament zawdzięcza m.in. konsekwentnie zastosowanym elementom w ciemnym odcieniu drewna oraz materiałom wykończeniowym nawiązującym swoim wyglądem do marmuru. Widzimy je zwłaszcza w kuchni i łazienkach. W częściach przeznaczonych wyłącznie do relaksu królują miękkie tkaniny. Dającymi efekt przytulności welurami tapicerowane są rozłożysta sofa i wygodne fotele w salonie oraz królewskie łóżko w sypialni. Prawdziwie domowy klimat tworzą też dodatki w postaci pamiątek z podróży oraz barwnych dekoracji ściennych, kwiatów i tekstyliów.

O realizacji napisały serwisy internetowe, np.:

LABEL: https://label-magazine.com/wnetrza/artykuly/elegancja-udomowiona-w-apartamencie-projektu-hola-design

MAGAZIF: https://magazif.com/projekty-wnetrz/elegancja-pamiatki-i-natura-warszawski-apartament/

URZADZAMY.pl: https://www.urzadzamy.pl/galeria/uzytkownik/21253/nowoczesna-elegancja-projekt-apartamentu-w-warszawie/

Powrót