HOLA Grupa Projektowa zwycięzcą The International Design Awards!

Gala rozdania nagród już w kwietniu w Los Angeles

Organizatorzy The International Design Awards (IDA) otrzymali tysiące zgłoszeń od firm i designerów z ponad 90 krajów. Wybitne projekty z całego świata walczyły o uznanie jurorów w 5 dyscyplinach: architektura, projektowanie wnętrz, product design, graphic design, fashion design. Wśród projektów architektonicznych tytuł GOLD otrzymał projekt polskiej pracowni HOLA Grupa Projektowa.

The International Design Awards (IDA) to konkurs, który powstał by doceniać, celebrować i promować prace wizjonerów w obszarze designu. Misją nagród przyznanych po raz pierwszy w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych jest też odkrywanie najbardziej obiecujących talentów, kolektywów i pracowni z wszystkich regionów świata. W tym roku szeroka międzynarodowa publiczność ma dzięki temu szansę poznać bliżej dorobek HOLA Grupa Projektowa. Polskiej pracowni przyznano tytuł GOLD w kategorii „Architektura” za projekt Pasterskiej Chaty.

„Z ogromną satysfakcją odkrywamy, że wartości, które przyświecały nam przy projektowaniu Pasterskiej Chaty, okazują się być na tyle uniwersalne, że podbiły także serca jurorów amerykańskiego konkursu IDA. Architektoniczna prostota i autentyczność okazują się być językiem czytelnym na wszystkich kontynentach. Życzylibyśmy sobie, aby szacunek dla krajobrazu, lokalnej historii i rzemiosła, którego wyrazem i materializacją jest koncept Pasterskiej Chaty, stał się powszechnym podejściem do tworzenia obiektów architektonicznych na całym świecie” – podkreślają założyciele nagrodzonej polskiej pracowni, Monika i Adam Bronikowscy.

Pasterska Chata to dom na półwyspie Stylchyn w Pieninach, z oszałamiającym widokiem na jezioro oraz zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Projekt Pasterskiej Chaty jest współczesną interpretacją kultury i krajobrazów tego terenu. Jest też najczęściej nagradzanym na arenie międzynarodowej polskim konceptem architektoniczno – wnętrzarskim.

Więcej na temat nagrody:

https://idesignawards.com/winners/zoom.php?eid=9-19708-18

Pracownia Hola Design – działająca na rynku krajowym i zagranicznym, będąca członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych – jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, m.in. Red Dot Design Awards, European Property Awards, International Property Awards, A’Design Award and Competition, a także Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie The International Design & Architecture Award pracownia Hola Design w poprzednich edycjach jako jedyna polska pracownia była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu.

Powrót