„Siła spokoju” – dom projektu HOLA Design nagrodzony w International Property Awards 2021/2022!

W tym roku polska pracownia założona przez Monikę i Adama Bronikowskich otrzymała nagrodę w International Property Awards za „Siłę spokoju”. To określenie, które oddaje nastrój wnętrza zaprojektowanego przez HOLA Design, a zarazem doskonale pasuje do ścieżki rozwoju tego biura architektury wnętrz. Kolejne domy, w tym te doceniane przez międzynarodowe gremia jurorskie, powstają tu w odpowiedzi na potrzeby inwestorów, w duchu życzliwej neutralności wobec wnętrzarskich mód i trendów. Tak było również w przypadku wnętrza tego domu zlokalizowanego pod Warszawą. Zajrzyjmy do niego wspólnie.

„Jury konkursu International Property Awards było już z nami w wielu domach naszego projektu. Tym razem zapraszamy do takiego, które nazwaliśmy Siłą spokoju. Jego mieszkańcami są dwie dorosłe osoby. Ich wymarzone miejsce do życia to wnętrze w stylu ponadczasowej elegancji, z elementami klasyki, ale bez akcentów wprost nawiązujących do glamour. Życzeniem inwestorów było także, aby w ich domu było jasno i przestronnie, co stało się możliwe m.in. dzięki dużej ilości okien. Dodatkowo, ten efekt potęgują liczne lustra i zaproponowane przez naszą pracownię przeszklenia” – relacjonują Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design.

Wnętrze zostało wykończone materiałami naturalnymi, takimi jak drewno (dąb olejowany) i kamień. Pojawiło się w nim także wiele szlachetnych elementów aranżacyjnych, jak sztukateria, subtelne tapety, czarne dodatki. Na uwagę zasługują takie akcenty jak delikatny detal stiukowy powtórzony na frontach mebli do zabudowy. Elegancja króluje tu nie tylko na parterze, ale także na klatce schodowej łączącej dwa poziomy oraz na piętrze. W domu dostrzegamy klasyczny podział funkcji, gdzie na dole są kuchnia, jadalnia i strefa wypoczynkowa, zaś na górze – stylowe sypialnie i łazienki.

Aranżacja oddaje preferencje klientów, zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i o formę wyposażenia. Nie sposób nie zauważyć sympatii do elementów pikowanych. Znajdziemy je niemal w każdym pomieszczeniu, a w szczególności w salonie i sypialniach. Do wymarzonych przez inwestorów elementów wyposażenia domu należą także wanna w sypialni (na tle inteligentnego szkła, która jest sterowana elektrycznie od przezroczystego do mlecznego) oraz dekoracyjny okap w kuchni. W domu znalazło się także wiele efektownych opraw oświetleniowych. Są również – niewidoczne na 1. rzut oka – rozwiązania zwiększające codzienny komfort życia, jak ogrzewanie podłogowe czy system inteligentnego domu.

Powrót